تبلیغات
Saman Soleimani دنیای اطلاعات - یک تصویر جالب همراه با توجیه علمی
پیکور
به دنیای اطلاعات خوش آمدید
جایی برای اطلاعات بیشتر
ایمیل : saman.piano@ymail.com
 
درباره وبلاگ


تازه ترین مطالب روز دنیا :
1)آهنگ و موسیقی پاپ ، راک ، سنتی
2)اخبار اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی ، هنری ، پزشکی و ...
3)آموزش های متنوع در همه زمینه ها
4)عکس و نگاره های با کیفیت
و ...

مدیر وبلاگ : سامان سلیمانی
نویسندگان
نظرسنجی
سطح وبلاگ در چه حدی می باشد؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دنیای اطلاعات
«جایی برای اطلاعات بیشتر»
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
شنبه 17 فروردین 1392 :: نویسنده : Ardalan Moeini
 یک تصویر جالب همراه با توجیه علمی


 یک تصویر جالب همراه با توجیه علمی

به نقطه وسط تصویر خیره شوید تا زمانی که بافرینگ پر شود. بعد شما همان تصویر را با رنگ های واقعی خواهید دید در حالی که تصویر نشان داده شده یک تصویر سیاه و سفید است!

اما شاید خیلی ها ندانند که چرا این طور می شود. خوب یکی از خاصیت های چشم انسان این است  که اگر به یک ترکیب رنگ خاص مدتی خیره شود و بعد  صفحه سفید را نگاه کند، همان ترکیب را با رنگ های متضاد خواهد دید.

در تصویری که در بالا نشان داده شده رنگ ها متضاد هستند. در طول مدتی که بافرینگ عکس پر میشه، رنگ ها روی چشم شما اثر می گذارند و بعد تصویر سیاه و سفید جلوی چشم شما می اید. چشم شما رنگ های متضاد را روی نقاط سیاه و سفید منطبق می کند و شما تصویر رنگی را خواهید دید.

البته ممکن است نوعی تناقض در گفته های بالا پیدا کنید. در پاراگراف اول صحبت از خیره شدن به یک ترکیب رنگی و بعد خیره شدن به صفحه سفید است و در پاراگراف دوم صحبت از خیره شدن به یک ترکیب رنگی و بعد خیره شدن به تصویر سیاه و سفید است. این مسئله چطور توجیه می شود.


رنگ هایی که ما در صفحه مانیتور می بینیم از یک سری المانهای ساده ساخته و با یه سری سیستم های خاص ترکیب می شوند. یکی از این سیستم های ترکیب رنگ، سیستم RGB هست که در اون هر رنگ از میزان خاصی رنگ قرمز، سبز و آبی تشکیل می شود.


این سیستم مخصوص ترکیب رنگ در صفحات دیجیتالی است.


سیستم دیگر سیستم CYNK هست که مخصوص ترکیب رنگ در پرینتر هاست و در ان هر رنگ از ترکیب میزان خاصی از آبی آسمانی، زرد، گلی و سیاه ساخته می شود.


سیستم سوم سیستم HSB نام دارد . H نماینده جنس رنگ، S نماینده غلظت رنگ و B نماینده روشنی و تیرگی رنگ است.

در تصویری که نشان داده شده، رنگها در سیستم HSB جابجا شدند و هر رنگ به جای رنگ متضادش قرار گرفته است غلظت رنگ هم افزایش پیدا کرده اما روشنایی تصویر تغییر نکرده است.


اگر شما به یک تصویر نگاتیو مدتی خیره بشوید و بعد به یک صفحه سفید نگاه کنید می توانید تصویر اصلی رو به صورت خیلی محو مشاهده کنید. اما تصویر بالا نگاتیو نیست.

برای اینکه بهتر قضیه رو درک کنید، یک تصویر رنگی را در نرم افزار فتو شاپ باز کنید. بعد با استفاده از کلید های Ctrl+U منوی Hue/Saturation رو باز کنید. سپس اسلایدر Hue رو تا آخر سمت راست بکشید تا عدد 180 نشان داده شود. در این حالت رنگ های تصویر شما جابجا می شود. به این صورت که مثلاً در چیزی که قبلاً سبز بود الان گلی رنگ نشون داده میشه و الی آخر.


سپس اسلایدر Saturation رو هم تا آخر به سمت راست بکشید تا عدد 100 نشون داده شود. می بینید که رنگ های تصویر شما غلیظ خواهد شد. حالا OK را بزنید و بعد تصویر رو در جایی ذخیره کنید. 
حالا دوباره اون تصویر رو به صورت اول در بیاورید و بعد با استفاده از کلیدهای Ctrl+Shift+U تصویر را سیاه و سفید کنید. این تصویر رو هم در همان مکان تصویر اول ذخیره کنید. 


حالا اگه به تصویر رنگی به مدت 20 ثانیه خیره شوید و بعد تصویر سیاه و سفید رو ببینید. به نظرتون میاد که تصویر سیاه و سفید برای چند لحظه به رنگهای اصلی دیده میشود !

نوع مطلب : ویژه نامه، تازه ها، نگاره، پزشکی، آموزشی، گوناگون، 
برچسب ها : یک تصویر جالب همراه با توجیه علمی به نقطه وسط تصویر خیره شوید تا زمانی که بافرینگ پر شود. بعد شما همان تصویر را با رنگ های واقعی خواهید دید در حالی که تصویر نشان داده شده یک تصویر سیاه و سفید است! اما شاید خیلی ها ندانند که چرا این طور می شود. خوب یکی از خاصیت های چشم انسان این است که اگر به یک ترکیب رنگ خاص مدتی خیره شود و بعد صفحه سفید را نگاه کند، همان ترکیب را با رنگ های متضاد خواهد دید. در تصویری که در بالا نشان داده شده رنگ ها متضاد هستند. در طول مدتی که بافرینگ عکس پر میشه، رنگ ها روی چشم شما اثر می گذارند و بعد تصویر سیاه و سفید جلوی چشم شما می اید. چشم شما رنگ های متضاد را روی نقاط سیاه و سفید منطبق می کند و شما تصویر رنگی را خواهید دید. البته ممکن است نوعی تناقض در گفته های بالا پیدا کنید. در پاراگراف اول صحبت از خیره شدن به یک ترکیب رنگی و بعد خیره شدن به صفحه سفید است و در پاراگراف دوم صحبت از خیره شدن به یک ترکیب رنگی و بعد خیره شدن به تصویر سیاه و سفید است. این مسئله چطور توجیه می شود. رنگ هایی که ما در صفحه مانیتور می بینیم از یک سری المانهای ساده ساخته و با یه سری سیستم های خاص ترکیب می شوند. یکی از این سیستم های ترکیب رنگ، سیستم RGB هست که در اون هر رنگ از میزان خاصی رنگ قرمز، سبز و آبی تشکیل می شود. این سیستم مخصوص ترکیب رنگ در صفحات دیجیتالی است. سیستم دیگر سیستم CYNK هست که مخصوص ترکیب رنگ در پرینتر هاست و در ان هر رنگ از ترکیب میزان خاصی از آبی آسمانی، زرد، گلی و سیاه ساخته می شود. سیستم سوم سیستم HSB نام دارد . H نماینده جنس رنگ، S نماینده غلظت رنگ و B نماینده روشنی و تیرگی رنگ است. در تصویری که نشان داده شده، رنگها در سیستم HSB جابجا شدند و هر رنگ به جای رنگ متضادش قرار گرفته است غلظت رنگ هم افزایش پیدا کرده اما روشنایی تصویر تغییر نکرده است. اگر شما به یک تصویر نگاتیو مدتی خیره بشوید و بعد به یک صفحه سفید نگاه کنید می توانید تصویر اصلی رو به صورت خیلی محو مشاهده کنید. اما تصویر بالا نگاتیو نیست. برای اینکه بهتر قضیه رو درک کنید، یک تصویر رنگی را در نرم افزار فتو شاپ باز کنید. بعد با استفاده از کلید های Ctrl+U منوی Hue/Saturation رو باز کنید. سپس اسلایدر Hue رو تا آخر سمت راست بکشید تا عدد 180 نشان داده شود. در این حالت رنگ های تصویر شما جابجا می شود. به این صورت که مثلاً در چیزی که قبلاً سبز بود الان گلی رنگ نشون داده میشه و الی آخر. سپس اسلایدر Saturation رو هم تا آخر به سمت راست بکشید تا عدد 100 نشون داده شود. می بینید که رنگ های تصویر شما غلیظ خواهد شد. حالا OK را بزنید و بعد تصویر رو در جایی ذخیره کنید. حالا دوباره اون تصویر رو به صورت اول در بیاورید و بعد با استفاده از کلیدهای Ctrl+Shift+U تصویر را سیاه و سفید کنید. این تصویر رو هم در همان مکان تصویر اول ذخیره کنید. حالا اگه به تصویر رنگی به مدت 20 ثانیه خیره شوید و بعد تصویر سیاه و سفید رو ببینید. به نظرتون میاد که تصویر سیاه و سفید برای چند لحظه به رنگهای اصلی دیده میشود !،
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 10:11 قبل از ظهر
I every time used to read paragraph in news papers but now as I am a user
of internet thus from now I am using net for articles or reviews,
thanks to web.
جمعه 17 شهریور 1396 04:32 بعد از ظهر
Right away I am going to do my breakfast, after having my breakfast coming again to read more news.
چهارشنبه 11 مرداد 1396 03:02 قبل از ظهر
Keep on writing, great job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر